Esenciálne oleje – zázrak prírody, aromaterapia

Dnes vám budem písať o zázrakoch, ktoré sa mi stali, no najprv musím prerozprávať príbeh, ktorý sa začal pred dvadsiatimi piatimi rokmi.

Viem to presne, lebo vtedy sa mi narodil syn…

Už počas tehotenstva sa moje hormóny správali čudne a po pôrode jedna z veľkých zmien tela bola zmena čuchu. Začala som byť veľmi vnímavá na pachy, čo sa zintenzívnilo po desiatich rokoch, keď mi vstúpili do života anjeli. Pripisovala som to tomu, že som začala cítiť vône anjelov a všetky ostatné ma dráždili a vytvárali bolesť hlavy. Rokmi sa to stupňovalo a to došlo do takého štádia, že som priateľov, ktorí sa so mnou chceli zviesť v aute požiadala, nech sa neparfemujú, lebo by som tú cestu nevydržala (pre bolesť hlavy až k pocitu zvaracania). No stále sa to stupňovalo, cítila som vône a pachy na niekoľko metrov a tak som bola nútená poprosiť klientov, alebo akýchkoľvek návštevníkov, ktorí ku mne prišli, aby si nedávali na seba voňavky, ale ani čerstvo vypraté odevy, či aktuálne umyté vlasy, lebo vôňa zo šampónov, kondicionérov, aviváže či molekuly z parfémov usadené na odeve ma dokázali tak vydráždiť, že ma rozbolela hlava a nemohla som byť v ich prítomnosti.

Bolo to šialené, trvalo to roky a občas som si už aj ja sama sebe liezla na nervy.

V období pred kovidom som sa dostala do kruhu takých spirituálnych ľudí, ktorí na svojich akciách sústavne vydymovali, sprejovali priestor či svoju auru rôznymi aura-spraymi, alebo sa natierali esenciálnymi olejmi. Vždy som veľmi zvažovala, na akú akciu pôjdem, či sa budem môcť stiahnuť do kúta, aby som čo najmenej bola zasiahnutá týmito pachmi. No, čistá katastrofa 🙂

Keďže to trvalo 25 rokov, naučila som sa s tým žiť, prijala som ten stav ako nemenný.
A zrazu sa to stalo…

Bez toho, aby som sa cielene zameriavala na riešenie tohto môjho čuchového problému, pri jednej akcii som zaňuchala nádhernú vôňu – na záchode. Bola omamná a chcela som sa v nej vykúpať. A tak som si po čase uvedomila, že konečne a ja si môžem kúpiť domov osviežovač vzduchu. Rozhodla som sa pre difuzér, aby som mala krásnu kvetinkovú vôňu v celom byte, nie len na záchode 🙂

A tu to začína byť zaujímavé, lebo sa mi začali diať zázraky – pre mňa jasné signály, že som vedená zhora. Všetko sa udialo tak, ako by to niekto nalinajkoval a mňa len ťahal za nitky kade kráčať… akoby to šlo mimo mojej vôle… proste odhodené veslá a rieka ma unášala…

Keďže som hľadala najvhodnejší difuzér a k nemu nejaký esenciálny kvetinový olej, prešla som množstvo stránok a rozhovorov s priateľkami, keďže to všetko bolo pre mňa nové. O vôňach a difuzéroch som nevedela absolútne nič. Nakoniec som sa zaregistrovala na webovej stránke jednej spoločnosti, ktorá ponúkala aj rôzne difuzéry, aj oleje. Pri prvej objednávke som riešila len vôňu v byte. No ako som sa začala zoznamovať s ostatnými produktmi, objavila som čaro aromaterapie.

Až vtedy som pochopila, že aromaterapia nie je len o vôňach na koži, v aure či byte, ale o výťažkoch z rastlín, ktoré majú liečivé účinky. Doslova zo dňa na deň som sa ponorila do tejto tematiky a začala som objednávať rôzne esenciálne oleje a k nim aj knihy o aromaterapii.

A keď sa mi v priebehu jedného týždňa stali s esenciálnymi olejmi 3 zázraky, produkty od spoločnosti BEWIT si získali moje srdce.

 

Moje tri zázraky s esenciálnymi olejmi:

NOPA (no pane – žiadna bolesť)

Je to zmes esenciálnych olejov rôznych rastlín a odporúča sa použiť pri bolesti. Oficiálne sa tieto koncentrované oleje neodporúčajú natierať priamo, ale riedené v nejakom nosnom oleji, ktorý rozriedi daný esenciálny olej. No ja som NOPA použila neriedený, priamo na pokožku. A aký zázrak sa stal?

Dnes mám vyše 50 rokov a od mladosti, ako som hormonálne dozrela, každý mesiac som mala veľmi bolestivú menštruáciu. Síce mi ľudia tvrdili, že po pôrode to prejde, u mňa to bolo naopak, bolesti sa stupňovali. Posledné roky to došlo do štádia, že každý mesiac som 5 dní mala v kuse neskutočne silné kŕče, na ktoré už najvyššia dávka ibalginu dávno nepomáhala a tak som bola nútená dopovať sa skoro celý týždeň silnými práškami proti bolesti, ktoré boli už len na predpis. No čo vám poviem…kto to nepozná, nepochopí, nevie si to ani predstaviť. Kto si podobným prechádza či prešiel, presne vie, o čom píšem…
A tu prichádza zázrak s menom NOPA.
Už som mala doma túto zmes olejov, keď som pocítila prvé signály bolesti a vedela som, že ak niečo nespravím, do hodiny budem úplne odrovnaná. Je istá hranica, dokedy ak stihnem užiť lieky, tak bolesť ustúpi, no ak to prekročím a prášok proti bolesti si dám neskôr, kŕče ma vtlačia do postele a vyradia ma z normálnej existencie na pol dňa.

Mala som teda trochu času (pred užitím prášku) a natrela som si podbruško neriedeným olejom NOPA (asi 15 kvapiek). Do piatich minút som necítila ani náznak bolesti. Neskutočné!
Na druhý deň sa to zopakovalo, vtedy bolesti ustúpili do 3 minút a potom som už nemusela užiť ani liek ani kvapky esenciálneho oleja. A toto sa opakovalo ďalšie mesiace. Neuveriteľné!

Pre mňa je to tak obrovský zázrak, že sama sebe uveriť je náročné 🙂
Naozaj neskutočné! Keby BEWIT nemal žiadny iný produkt, už pre NOPA by som ich velebila všade.

A ja si veľmi rozmyslím, k čomu dám svoje meno…

FRESH (Čerstvé, svieže)

Oficiálny opis tejto citrusovej synergickej zmesi je, že podporuje pocit sústredenia, komunikácie a sebevyjadrenia. No ja som ju použila intuitívne, popis som si všimla až teraz, keď píšem tento článok 🙂

V tomto týždni, kedy som objavila účinky NOPA som bola aj chorá, mala som veľmi silný kašeľ, ktorý ma trápil už tri týždne. Bolo to náročné hlavne preto, že som nevedela poriadne spať a tak som bola unavená a slabá.

V ten deň, keď sa mi stal zázrak s FRESH som v danú noc nespala ani minútu, kašeľ mi to nedovolil. Bola som už tak vysilená, že som si vlastne ani neľahla, lebo len posediačky som vedela fungovať. Akonáhle som si ľahla, dusil ma hlboký kašeľ. Po prebdenej noci som o 11,00 hodine mala na telefóne klienta a vedela som, že pred ďalším telefonickým sedením, ktoré malo byť o 17,00 h si musím zdriemnuť, inak nezvládnem plnohodnotne sa venovať poobedňajšiemu klientovi. Poznám svoj stav po prebdenej noci, poobedňajšie zdriemnutie je proste nevyhnutné.

Lenže po prvom telefonickom sedení som mala ešte nejakú prácu pri počítači. Zapla som si difuzér a doňho som nakvapkala asi 12-15 kvapiek citrusovej zmesi (FRESH) esenciálnych olejov. O 16,30 hodine som si uvedomila, že som celý čas pracovala a ani som nebola ospalá. Bola som naozaj svieža a plná energie. Poobedňajšieho klienta som zvládla úplne v pohode a večer som išla spať v normálnom režime. Ten jeden nočný výpadok som ani nepocítila. A keďže toto nebol ojedinelý prípad (prebdená noc), lebo pri splne to mávam celkom často, presne viem, ako sa moje telo správa. Preto som si povedala, že to bol zázrak a tentokrát to bolo inak vďaka BEWIT olejovej zmesi FRESH.

BREATH (dýchanie)

Povzbudená účinkami olejov som si v ten večer (po prípade s FRESH) natrela hrudník s neriedeným esenciálnym olejom BREATH (tiež je to zmes olejov z rôznych rastlín). A na druhý deň som sa zobudila na zázrak.

Aby ste chápali. Tri týždne sa môj kašeľ nemenil. Z duchovného hľadiska presne viem, čo sa čistilo, no telo ešte dobiehalo harmonizáciu. Pri veľkých zmenách na úrovni duše a ducha to telu v 3D trvá vždy dlhšie. Čiže tri týždne žiadna zmena, stále rovnako nepríjemný, dráždivý, brutálny kašeľ. A potom, ako som si natrela hruď esenciálnym olejom, na druhý deň som sa mala o 80% lepšie. Ako lusknutím prsta. Z večera do rána! Proste neuveriteľné.

Tieto tri neskutočné udalosti sa mi stali v priebehu jedného týždňa…

A tak moja viera v produkty (esenciálne oleje) v BEWIT bola hlboko zakorenené. S veľkou dôverou som si začala objednávať ďalšie a dodnes mám úžasné zážitky.

No keďže ja nie som chorľavá, o ďalších veľkých zázrakoch neviem rozprávať, len o drobnostiach… ako napríklad o „dentálnom“ esenciálnom oleji

DENT (dentálny – zubný)

Určený na ústnu hygienu

Mám podozrenie, že sa mi ďasná zapálili kvôli tomu, aby som si tento olejček vyskúšala, lebo som ho vôbec nemala v pláne kupovať. Skoro všetky recenzie v eshope okrem velebenia účinkov hovorili o tom, že aký je veľmi silný, dráždi ďasná a jazyk. Načo by mi bol, keď ja nemám problémy?

 

A tak mi osud pripravil riadny zápal ďasien. Bolelo ma to až tak, že som nevedela určiť, ktorý zub ma bolí na tej strane čeľuste, kde to bolo najhoršie. Zubár mi potvrdil, že zuby sú v poriadku a zdravé, to len ďasno je zapálené. A tak som si objednala esenciálny olej DENT, ktorý je určený práve na ústnu hygienu.

Ja vám prisahám, keby som ja čítala tento článok, tiež by som tomu neverila, čo napíšem. Ale stalo sa…

Keď mi prišiel olej, kvapla som večer pri umývaní zubov na kefku JEDNU KVAPKU a aj to len opatrne som obtierala zuby, lebo ma ďasno bolelo. Na druhý deň ráno som sa odvážila pridať na kefku – na zubnú pastu – už DVE KVAPKY a čuduj sa svete, už som mohla kefkou jemne umývať aj ďasno. A keď som si večer znova umývala zuby s dvomi kvapkami, už to bolo skoro ako pri riadnom „kefovaní“. A na druhý deň po zápale žiadna stopa.

Stále tomu neverím…

Keď som sa pôvodne registrovala na stránku BEWITu kvôli kúpe difuzéra, prečítala som si názory ľudí pri jednotlivých olejoch. Boli príliš všetky uletené, všetci sa nadchýňali ako im pomáhajú a uzdravujú, atd. Bolo to až príliš pekné. A keď je niečo príliš pekné, to musí niečim zaváňať…som si myslela. A preto som veľmi, veľmi opatrne pristupovala k olejom a ostatným produktom. Prešlo niekoľko mesiacov a ja s úsmevom píšem tento článok, lebo som sa stala jednou z tých, ktorí sú podozriví z prílišnej uletenosti z produktov.

No nie je za tým tým nič iné, ako vlastná skúsenosť.

A to už ani nehovorím, že moja matka, ktorá ma skoro 80 rokov a celý život trpí extrémnou migrénou sa postupne dostáva do fázy, že ju už nebolí hlava, lebo si kvapká MIG (migréna) olej do difuzéra hneď, ako pocíti, že ju začína bolieť hlava. A práve esenciálny olej MIG nedovolí bolesti rozvinúť sa.

 

Ďalej, tá istá moja mama, ktorá má problém aj so spánkom, teraz, keď si do difuzéra dá pred spaním esenciálny olej DEEP SLEEP (hlboký spánok), tak spí oveľa viac, ako predtým. Predtým sa budila každú hodinu, alebo po dvoch hodinách už nemohla spať, a pod., teraz prespí aj 5 hodín v kuse.

Takže som paff. Úprimne.

 

Aromaterapia nie je len o auraspreji a o tom, že voniame, keď sa objímame. Ale o zdravotných účinkoch prírody. O tom, že môžeme vysadiť chemická (syntetické) lieky a šetriť naše orgány.

Aromaterapia ma stále drží, objavujem tento svet, vytváram si vlastné olejčeky – voňavky. Experimentujem, skúšam a stále som v nemom úžase, čo kvapôčky oleja vo vzduchu (cez difuzér) dokážu dosiahnuť. Je to zázrak prírody.

No dôležité je mať naozaj kvalitné esenciálne oleje. Mňa anjeli doviedli k BEWIT, čo neznamená, že niekomu inému môže pomáhať olej z inej spoločnosti.

A na koniec ešte jedna skúsenosť.

Na stránku BEWIT som sa registrovala z vlastnej iniciatívy, lebo som chcela získať lacnejšie difuzér. Je to normálny postup pri firmách, ktoré povoľujú takýto spôsob nákupu. Lenže až po registrácii a prvom nadšení z mojich zázrakov som zistila, že táto spoločnosť s úžasnými produktami ponúka oveľa viac. A tak som hľadala niekoho, kto mi vie pomôcť na tejto ceste. Kto mi vysvetli možnosti a kroky, ktoré som inde popísané nenašla, resp. som o nich nevedela.

Preto odporúčam:

Ak Vás zaujali produkty, prípadne filozofia spoločnosti, odporúčam hneď registrovať sa „pod“ niekoho tak, aby Vám ten človek vedel (chcel) pomôcť.

Sú totiž dve možnosti:

  • buď si chcete kupovať produkty len pre seba, potom je síce jedno, cez koho sa zaregistrujete, ale možno nebudete vedieť, čo znamená magická streda a ako ušetriť na produktoch, alebo nejaké iné vychytávky, lebo vám to nemá kto vysvetliť, alebo
  • po spoznaní produktov budete aj Vy nadšená/ý a zistíte, aké obrovské možnosti tu ešte sú – pre spoluprácu, budovanie komunity a prípadného zárobku (nielen šetrenia).

Náš kolektív sa pomaly rozrastá. Všetky svoje skúsenosti si vzájomne odovzdávame a radíme si, ak je to potrebné. Ak chcete patriť do takejto skupiny, srdečne Vám odporúčam registrovať sa cez link:

Registrácia do BEWIT k obchodnej skupine Moniky Jakubeczovej.

Takto sa dostanete do mojej obchodnej skupiny a dostanete vždy toľko podpory, koľko budete žiadať.

Žiadne nátlaky, žiadne otravovanie, žiadne limity, ale naopak, ľudská podpora s čistým srdcom.

Bude mi cťou aj na tejto ceste Vás sprevádzať.

V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať cez email: KONTAKTNÝ FORMULÁR alebo priamo na email: laska/zavináč/kozmicka.sk