Dnes som si do hĺbky uvedomila jeden závažný aspekt transformačného času. Nastáva obrovská zmena, ktorú síce vnímame a vidíme, no niektoré veci nám nemusia byť úplne jasné. A na takúto skutočnosť chcem poukázať, lebo ja sama som si práve zažila AHA efekt.

To ste už asi viackrát počuli a/alebo sami na sebe zažívate, že ako sa mení vaša vibračná úroveň, tak sa mení aj vaše okolie. Vymenia sa kamaráti, blízka rodina sa zrazu vzdiali a do vášho života vstupujú noví, úžasní ľudia, s ktorými si rozumiete viac, ako s vlastnou sestrou či bratom. Jednoducho keď sa meníme my, mení sa aj naše okolie, náš okruh priateľov. A možno lektorku, ku ktorej ste pred rokmi chodili na začiatku vašej duchovnej cesty ste už „predbehli“ a váš kvantový skok zapríčinil, že si s ňou už veľmi nemáte čo povedať, lebo ona zostala na tej istej úrovni ako keď ste sa zoznámili.

Je to prirodzený efekt, no dnes som si všimla niečo veľmi zvláštne. Istú osobu, ktorú som mala v živote pred rokmi časom som prestala sledovať, lebo sa naše cesty plynulo, kamarátsky rozišli do iných smerov. Každá z nás si vybrala takú cestu, ktorá sa už nemala kde prepojiť a tak som ani nemal dôvod ju vyhľadávať. Až po rokoch som náhodou natrafila na jej online vystúpenie a započúvala som sa do jej prejavu. Na náhly popud som jej napísala cez soc. sieť a zrazu sme si začali písať a neskôr volať.

A tak som musela skonštatovať, že nie len ja som sa zmenila, ale menia sa aj iní 🙂 A nebolo to len mojim zmeneným uhlom pohľadu na danú osobu. Aj ona bola evidentne iná. Bola som tak veľmi príjemne prekvapená z tohto objavu!

Prečo o tom píšem? Veď možno ste si to všimli aj vy, že sa do vášho života vracajú ľudia z vášho detstva, či z nedávnej minulosti.

Píšem o tom preto, lebo si myslím, že je veľmi dôležité poukázať na to, že VŠETCI SA MENÍME a každý si zaslúži druhú šancu!

Či ide o vzťah muž – žena, alebo o priateľské väzby či letmé známosti, ktoré voľakedy škrípali, dnes môžu byť lahodné, priam veľmi príjemné a osožné.

Žiť dnes podľa starých presvedčení z vlastných zážitkov je prežitok.

Bytie v tu a teraz znamená aj to, že ľuďom, ktorí nám nemuseli v minulosti priamo ublížiť, len jednoducho s nami nerezonovali, môžeme dať novú šancu opakovane sa prepojiť, ak to osu chce. Ak sa vám pritrafí do cesty osoba, s ktorou ste si ešte pred rokmi nesadli, odporúčam otvoriť brány svojho srdca a navnímať ju tak, akoby ste sa stretli prvýkrát. A možno budete príjemne prekvapení.

Keď som bola ešte v šoku zo záblesku tohto poznania, otvorila som Facebook a našla som príspevok jednej známej, ktorá písala o dôvodoch zmeny jej webstránky. Uviedla, že mení to preto, že sa ona sama zmenila a už cíti, že jej vibrácie nekorešpondujú s tým, aké pomenovanie svojho webu dala na začiatku. A pre mňa to bolo znamenie zhora, aby som tento článok napísala.

Ponaučenie je veľmi jednoduché: Tak, ako sa meníme my (keď na sebe duchovne pracujeme), tak sa menia aj naši priatelia – za predpokladu, že na sebe pracujú. Duchovný rast je aj o tom, že sa ego postupne obrusuje, viac a viac sa dostávame do pokory a „ja“ sa mení na „my“.

Ak sa teda naskytne príležitosť a máte možnosť stretnúť osobu, ktorú ste predtým nejak extra nemuseli cítiť, dajte si šancu a vnímajte ju s otvoreným srdcom. Určite vám tú osobu poslal osud. Otázka je, či sa vám do života znova dostala preto, aby ste dostali druhú šancu prepojiť sa, alebo si ešte máte niečo zrkadliť, pričom učiteľom môže byť ona vám, vy jej, alebo budete obe učiteľmi aj študentmi zároveň 🙂