Som na duchovné témy sama

Newsletter 17.1.2023

V poslednej dobe si všímam zvláštne chovanie ľudí. Viem, je to energiami, ktoré dopadajú, no pozastavujem sa nad istými situáciami hlavne kvôli tomu, že som si myslela, že ľudia, ktorí o sebe hlásajú, že sú spirituálne „ďalej“ ako priemerní „ezo“ ľudia, konajú tak, akoby duchovné zákony nepoznali, resp. im nerozumeli.

Hneď na úvod chcem ozrejmiť fakt, že toto nie je ohováranie, či nálepkovanie ľudí, ale prerozprávanie faktov, ktoré vidím. A prečo Vám o tom píšem?

Lebo občas je dobré potvrdiť si, že to, čo vidíte a je Vám to čudné, je to čudné aj pre iných,
občas je dobré vyjsť z vlastnej ulity a čeliť pravde (zbúrať vlastné ilúzie),
alebo občas je dobré pozrieť sa do zrkadla a odhaliť vlastné nedostatky.

V poslednej dobe energiám, ktoré dopadajú na Zem stále hovoríme nové. A to preto, že sa aktuálne (dlhodobo – roky) deje vesmírny precedens: planéta Zem sa nachádza na Vzostupe bez veľkej kataklizmy a vymretia ľudstva. No dopadajúce energie prinášajú zmeny. Matrix ľudia sa z hodiny na hodinu prebúdzajú, alebo umierajú – prípadne niečo medzi týmito extrémami.

No dejú sa „veci“ aj spirituálnym ľuďom.

Buď sú to testy, skúšky, alebo čistky.

Stala sa taká vec…
Vlastne sa to deje pomerne často: keď odpisujem niekomu na email, zrazu pocítim tok energie a slová len tak tečú cez moje prsty a vo vetách sa objaví hlboký odkaz nielen pre adresáta, ale platný pre každého. A tak sa stalo aj prednedávnom.

Čitateľka sa opakovane sťažovala na to, že vo svojom okolí nemá sa s kým o duchovných veciach rozprávať, lebo buď nie sú na jej úrovni a nerozumejú jej, alebo rodina či kolegovia touto cestou vôbec nekráčajú a vysmiali by sa jej alebo by ju mali za blázna.

Nie je to ojedinelé, často dostávam takéto emaily. No tentokrát keď mi zhora prišla odpoveď, rozhodla som sa napísať Vám ju, lebo možno pomôže aj Vám.

Odkaz je vlastne veľmi krátky, no pre mňa úplne logický. A všetko, čo dáva zmysel je potvrdenie čistoty Zdroja – to je jeden z mojich lakmusových papierikov na odkazy. Odkaz znel:

Ak sa cítiš sama s tým, čo všetko už vieš…tak:
… si v službe. Slúžiš svojim vedomím – čo vieš, tým učíš, liečiš… no zároveň aj seba…
Takže buď budeš sama a budeš naďalej smútiť, že si na život a duchovné zážitky sama, alebo si proste vytvoríš ty sama priateľov hoci aj z okruhu takých ľudí, ktorí ti síce úplne nerozumejú, ale sú to úžasní ľudia schopní vývoja.
Čo ak si jedna z tých, ktorá má práve tieto informácie šíriť vo svojom okolí (meste, krajine, rodine, v práci, nejakej komunite)? Potom je samozrejmé, ž učiteľ nemá vedľa seba (zatiaľ) nikoho, kto by vedel to, čo on…
Vytvor si vlastnú komunitu, vychovaj si vlastných „študentov“, z ktorých sa neskôr stanú tvoji rovnocenní komunikační partneri.

Verím, že odkaz netreba vysvetľovať. Cítite ho srdcom.

Pre mňa samotnú to bol AHA efekt. Lebo to dávalo význam. Bolo to ako na dlani: jasné a jednoduché. My všetci, ktorí kráčame na duchovnej ceste, pre niekoho sme vzorom. Ukazujeme smer, niektorí dokonca tvoria úplne nové chodníčky, lebo sa predierajú dovtedy nepoznanou oblasťou.

A tak si predstavte, že vo Vašej rodine, či v práci, ste jediný človek, kto chápe duchovné príčiny chorôb, Božské zákony, kozmické súvislosti a namiesto sebaľútosti, že ste v tom sám/sama, stačí len zmeniť uhol pohľadu. Pochopiť, že toto ste odsúhlasili pred narodením, že síce nebude to jednoduché, ale budete učiteľom, novátorom, priekopníkom pre Vašich blízkych. Už len sa naučiť ako odovzdať informácie tak, aby ste príliš nepretláčali svoje názory a prijali tempo zrenia ostatných.

A nato, aby ste sa aj Vy naďalej vzdelávali, na to sú predsa dnes už široké možnosti online aj offline stretnutí, aplikácie na prepájanie sa či iné nástroje.

Aké osviežujúce je vidieť sa v inom svetle, nemyslíte? Namiesto obete sa vnímať ako pionier či vodca.
Radosť žiť!